DRUK 3D W SZTUCE I DESIGNIE

Druk 3D postrzegany jest jako przyszłość w dziedzinie sztuki, wzornictwa oraz w przemyśle projektowym. Jest tak, ponieważ są to branże, w których wiele kreatywnych wizji można z łatwością przedstawić w formie brył 3D. Wykonywanie makiet architektonicznych jeszcze nigdy nie było tak łatwe i szybkie. Druk 3D pozwala również na wykonywanie artystycznych projektów, które następnie mogą zostać wykorzystane w wielu branżach, zwłaszcza w przemyśle odzieżowym i usługach dekoratorskich.
Drukarki Liquid Crystal odnajdą się doskonale w tego typu zastosowaniach, pozwalają bowiem na tworzenie najbardziej wyszukanych kształtów. Szczególnie przydatna może okazać się w tym przypadku żywica Daylight Firm, ponieważ nadaje się ona idealnie do tworzenia projektów, składających się z wielu elementów.

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE DRUKOWANIA MODELI

1

W celu zachowania małych detali, których grubość mieści się w przedziale 0,2-0,4 mm zaleca się, przed rozpoczęciem drukowania, zwiększyć czas naświetlania o 5-10 sekund na każdą warstwę.

2

Do klejenia poszczególnych elementów zaleca się stosować kleje epoksydowe. Jeśli natomiast zamierzamy skręcać nasz model, to pamiętać należy o zaprojektowaniu otworów na śruby montażowe.