Do pobrania
W poniższym dziale znajdziecie Państwo niezbędne oprogramowanie, profile drukowania, sterowniki oraz instrukcje obsługi niezbędne przy pracy z drukarkami z serii Liquid Crystal. Dokładamy wszelkich starań aby wszystkie umieszczane pliki były możliwie najbardziej aktualne.

PHOTOCENTRIC STUDIO

Photocentric Studio to kompletne i kompleksowe rozwiązanie przeznaczone zarówno dla hobbystów, jak i profesjonalistów. Dzięki niemu użytkownicy drukarek 3D Liquid Crystal i innych drukarek 3D mają wszystko łatwo dostępne w jednym przyjaznym dla użytkownika pakiecie; możemy jednocześnie przygotowywać, edytować i ciąć pliki 3D, oraz bezpośrednio sterować swoją drukarką 3D, korzystając z jednego oprogramowania. Oprogramowanie Photocentric Studio oferuje szereg doskonałych funkcji, w tym szeroką gamę modyfikacji i typów suportów, szybkie przetwarzanie dużych plików, personalizację i przyjazny interfejs użytkownika, automatyczne wykrywanie krytycznych kątów i wiele, wiele więcej. Z jedną bezterminową licencją można obsługiwać 2 komputery.

DEMO

KUP TERAZ
CREATION WORKSHOP

Creation Workshop to slicer stworzonyspecjalnie dla drukarek DLP. Wyposażony jest w wiele przydatnych opcji, z których możemy korzystać po wczytaniu do niegonaszych plików 3D. Możemy je dowolnie skalować, powielać, przesuwać oraz ustawiać wszelkie parametry druku, takie jak grubość warstwy oraz czas jej naświetlania. Creation Workshop umożliwia również generowanie supportów, zarówno ręcznie, jak i automatycznie.

Z każdą drukarką Liquid Crystal 10” oraz Liquid Crystal HR dostarczamy roczną licencję na oprogramowanie Creation Workshop. Najnowszą wersję softu, wraz z aktualnymi profilami druku zawsze można znaleźć w naszym dziale „Download”.

CW LIQUID CRYSTAL 10″
CW LIQUID CRYSTAL PRECISION
CW LIQUID CRYSTAL HR 
CW LIQUID CRYSTAL PRO 

PRINTFLOW 3D

Prinflow3D jest open source’owym managerem druku 3D, który zintegrowany jest z drukarką Liquid Crystal HR oraz WiFiEnablerem drukarki Liquid Crystal 10”. Jego główną funkcjonalnością jest możliwość zdalnego połączenia komputera z drukarką 3D, dzięki czemu możemy nią sterować oraz wysyłać i kasować pliki do druku. Printflow3D uruchamia się poprzez przeglądarkę internetową komputera oraz obsługuje pliki w formacie ZIP lub CWS.

WINDOWS

Win 32
Win 64

MAC

Mac 32
Mac 64

LINUX

Linux 32
Linux 64

STEROWNIKI

Pobierz sterowniki USB  dla drukarki Liquid Crystal 10”, Liquid Crystal Precision oraz Liquid Crystal Pro. Należy zainstalować je wraz z oprogramowaniem, przed rozpoczęciem konfigurowania drukarki 3D.

STEROWNIKI

INSTRUKCJE OBSŁUGI

Pobierz instrukcję obsługi do wybranej drukarki 3D z serii Liquid Crystal.

LIQUID CRYSTAL 10″

LIQUID CRYSTAL PRECISION

LIQUID CRYSTAL HR

LIQUID CRYSTAL HR 2

LIQUID CRYSTAL PRO

PROFILE ŻYWIC

Żywice Daylight dla drukarek 3D Liquid Crystal:

Aktualne profile drukowania dla żywic Daylight oraz UV. Po pobraniu należy umieścić je w katalogu „Profiles”, znajdującym się w folderze z programem Creation Workshop. W celu uniknięcia wymieszania profili, należy skasować ich wcześniejsze wersje.
LIQUID CRYSTAL 10″
LIQUID CRYSTAL PRECISION
LIQUID CRYSTAL HR
LIQUID CRYSTAL PRO

Profile żywic UV DLP dla drukarek 3D Wanhao D7:

Firm, Flexible i Hard:
GREY 100 mikrometrów
WHITE 100 mikrometrów
CLEAR 100 mikrometrów
BLACK 100 mikrometrów

High Tensile:
HIGH TENSILE 100 mikrometrów

Tough:
TOUGH 100 mikrometrów

Castable:
CASTABLE 100 mikrometrów – dla partii 104 i 115
CASTABLE 100 mikrometrów – dla partii 129 i nowszych

OPROGRAMOWANIE OPCJONALNE


MESHMIXER

W przypadku drukowania modeli o skomplikowanej geometrii, do generowania supportów, zaleca się wykorzystanie programu Meshmixer. Jest to oprogramowanie darmowe o możliwościach edycyjnych dorównujących wielu płatnym rozwiązaniom. Meshmixer posiada szereg narzędzi do analizy i edycji plików, dzięki którym możemy między innymi naprawiać i edytować wczytane modele 3D.
MESHMIXER